Meist

2013. aasta varasuvi, paari nädala pärast on jaanipäev. Sepikoda, kus me kõik töötasime, oli lõpetamas tegevust. Olime teelahkmel ja pidime langetama otsuse, kas riputada haamrid varna või luua üheskoos oma ettevõte. Me kõik olime jõudnud raua juurde erinevaid teid pidi, aga kirg sepatöö vastu oli see, mis meid ühendas. Nii sai viie meistri poolt loodud Ferrum Fabrica sepikoda.

Oma sepikoja loomisega sai võimalikuks unistus olla nii meistrid, kes võtavad vastutuse kliendi ees nime ja oskustega, kui ka ülemused, tagades seppadele kõik vajamineva hinnatuima sepise valmistamiseks. Oleme seadnud oma üheks oluliseimaks eesmärgiks tagada klientidele tellimise protsessi täiuslikkus. Tagades sujuv ning positiivselt emotsiooniderohke teekond, mis saab alguse kavandamisest. Meie meeskonnas on Eesti Kunstiakadeemia sepakunsti haridusega ja 

20-aastase töökogemusega kunstnik Tauro Pungas, kes aitab koostöös tellijaga välja mõelda ja kujundada unistustes oleva sepise, mille meistrid valmis sepistavad ja paika panevad.

Sepa amet sisaldab lisaks füüsilisele tööle ka veel midagi enamat. Sepp pole enam pelgalt sepp, kellel on vajalikud oskused, vaid sepp ja sepatöö on ajas kestmajäänud ning meistritelt sellidele edasiantud filosoofia, mis puudutab inimhinge, inspireerib ja paelub. Meie Sauel asuva sepikoja uksed on alati huvilistele avatud ja soovikorral võib tulla vaatama, kuidas me loome meistri käega unikaalseid sepiseid.